O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Stage de Famme - Spotkanie dla kobiet

Zapraszamy na spotkanie dla kobiet  w dniu 17 listopada 2018, godz.17.00 – 19.00. Sala Artklub, Kalisz, ul. Towarowa 1. Gościem spotkania będzie Liliana Cydejko. Organizator: KBWCH w Kaliszu, ul. Towarowa 1. WSTĘP WOLNY.

http://www.youtube.com/watch?v=NKHeFiYfcCA&list=UU1vBbJfzapleH7f_RQB_6KA&feature=c4-overview

Stage de Famme to spotkania dla kobiet w różnym wieku – tych bardzo młodych, jak i tych młodszych inaczej, to czas przy dobrym ciastku i kawie oraz rozmowach inspirowanych zagadnieniami prezentowanymi przez zaproszonych gości. Poruszane przez nich tematy dotyczą istoty naszego życia, ponieważ pragniemy mówić o swoich osobistych doświadczeniach oraz wartościach, którymi kierujemy się w życiu. Nie jesteśmy grupą feministek, lecz szczęśliwymi kobietami, które poznały swoją wartość dzięki osobie Jezusa Chrystusa. Każda z nas ma inną drogę, każda pokonuje własne „góry i doliny” i każda z głębi serca pragnie dzielić się tym, czego sama doświadcza, a co może być inspirujące i zachęcające dla innych.
Nazwa „Stage de Famme” brzmi tajemniczo, lecz w tłumaczeniu to nic innego jak Staż Kobiet, co naszym zdaniem oddaje kierunek tych spotkań, bo tak naprawdę każda z kobiet ma czym się dzielić, by móc zachęcać inne kobiety i nieść nadzieję, a równocześnie każda potrzebuje od czasu do czasu wsparcia innych. Chciałybyśmy, aby spotkania miały praktyczny wymiar i były odpowiedzią na potrzeby zaproszonych pań.

Historia spotkań:

22 czerwca 2013  odbyło się pierwsze spotkanie odbyło się pod nazwą Tęsknoty serca. Inspiracją była wystawa Bogusławy Krassowskiej – Kowalczyk „Pieśń miłości” wystawiana w Wieży Ciśnień od lutego do marca 2013 roku. Autorka prowadzi pracownię plastyczną oraz Galerię „Szatnia” w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, w 2011 roku została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej przez Prezydenta RP. Wystawiała swoje prace w Polsce, we Francji, Holandii, Niemczech i Belgii. Podczas tego spotkania swymi tęsknotami serca dzieliła się autorka wystawy Bogusława Krassowska – Kowalczyk i Honorata Wąsowska, prowadząca misję w Ugandzie.

19 października 2013 roku  odbyło się spotkanie zatytułowane „Pokonywanie trudności” . Swoimi osobistymi
zwycięstwami w trudnościach dzieliła się Małgosia Paduch, wokalistka związana przez 15 lat z chrześcijańskim
zespołem muzycznym pod nazwą „Grupa Mojego Brata”. Trzy lata temu ukazała się jej solowa płyta pt. „Czas”.
Obecnie Małgosia współpracuje wokalnie z zespołem TGD i równocześnie prowadzi firmę nagłośnieniowo-
oświetleniową „GMB” obsługującą duże imprezy kulturalne w kraju.

23 listopada 2013  miało miejsce spotkanie zatytułowane "Spójrz na siebie z innej strony „ prowadzone
było przez Sylwię Tomczyk – redaktor graficzny czasopisma „Nasze Inspiracje”, pomaga ludziom w odkrywaniu
darów, talentów, pasji i mocnych stron osobowości oraz Katarzynę Borek – etnolingwistka, nauczycielka i doradca
chrześcijański. W trakcie spotkania prowadzące pomogły nam w szukaniu odpowiedzi na często zadawane pytania:,
Co to znaczy być kobietą? Co ją tworzy? Jak zachować piękno i wrażliwość, a jednocześnie być silną kobietą we
współczesnym świecie? Jak odkryć prawdziwy obraz samej siebie? Kogo słuchać? Zaakceptować siebie i cieszyć się
życiem.

Kolejne spotkanie pod tytułem „Opowieści o Polsce i Izraelu; z serca do serca w grudniu po południu”, prowadzone
przez Ninę Ecker i Wiolę Szczepocką odbyło się 14 grudnia 2013. Nina Ecker, krakowianka, która okupację przeżyła
w Polsce uratowana przez Polaków, od 1950 roku mieszka w Izraelu. Wiola Szczepocka w 1989 roku zachwyciła się
Izraelem, kiedy z własnej woli pojechała tam na rok. Panie podzieliły się sercem i życiem, marzeniami, zmaganiami i radością zwycięstwa.

18 stycznia  2014 odbyło się spotkanie tematem to: „Wypełnić pustkę…”,  Marzenka Jędrzejczak, Ania Berkowska i Małgosia Roman podzieliły się historiami ze swojego życia. Opowiadały w jaki sposób pustka między
innymi braku miłości, akceptacji, bezpieczeństwa i sensu życia została w ich życiu wypełniona.

15 lutego  2014 odbyło się spotkanie które poprowadziła Wiola Szczepocka. Wiola w 1989 roku zachwyciła się Izraelem, kiedy z własnej wioli pojechała tam na rok. To był początek licznych podróży,  życia pośród Żydów w
Polsce i innych miejscach na ziemi. Wiola podzieliła się swoimi izraelskimi przygodami.

15 marca 2014 spotkanie poprowadziła Małogrzata Rycharska, dzieląc się bardzo praktycznym tematem "Jak nie dać się frustracji".
 
W dniu 12 kwietnia spotkanie na temat "Czy słowa mają moc" poprowadziła Bogumiła Wanat, pedagog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami gównie w zakresie rozwiązywania problemów i trudności. Równocześnie osoba współpracująca z firmami w dziedzinie doradztwa personalnego, rekrutacji pracowników i szkoleń.
 
W dniu 10 maja  odbyło się spotkanie na temat: "CZY SNY MAJĄ ZNACZENIE?”, które poprowadziła  Marta Balon oraz Aneta Chmura. Marta wraz ze swoim zespołem, odpowiedzialna za grupę interpretującą sny, która działa zarówno poprzez stronę internetową, jak i bierze udział w różnorodnych wydarzeniach takich jak Slot Art Festival,
Targi "Niezwykłości" Wrocław i inne .W takcie spotkanie była możliwość skorzystania z interpretacji własnych snów.
 
W dniu 7 czerwca odbyło się spotkanie "MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ” poprowadzone przez Beatę Tomczak, która od 25 lat realizuje swoje marzenia, wraz z mężem prowadzi Rodzinny Dom Dziecka, jest matką dla 11ga dzieci, zawsze miała na sercu pomoc tym którzy są słabi, bezbronni i potrzebują miłości.

20 września 2014  Wiola Szczepocka dzieliła  się  z nami relacją z ostatniej wizyty w Izraelu z sierpnia 2014, temat spotkania "MOJA PASJA – IZRAEL”.

22 listopada spotkania na temat "MOC TEGO CO NIEWIDZIALNE” poprowadziła Bogumiła Wanat.

24 stycznia Honia Wąskowska dzieliła się swoim świadectwem życia mówiąc o miłości - "MIŁOŚĆ WARTA POZNANIA I ROZDANIA”.

28 lutego 2015 Kasia Borys prowadziła spotkanie na temat:, “KIM JEST MÓJ OJCIEC…” Kasia Borys, z wykształcenia nauczyciel wczesnej edukacji, mama dwójki wspaniałych dzieci. Od około 10 lat pomaga mężowi w prowadzeniu Chrześcijańskiej Misji Przyjaciół Dzieci, która działa głownie na terenie Mołdawii.  

 14 marca 2015 Asia Kwiecień odpowiadała na pytanie : "CZY BÓG CIĄGLE UZDRAWIA?  CZY JEST ZAINTERESOWANY TOBĄ I TWOJĄ SYTUACJĄ…” Asia Kwiecień, która mieszka w Warszawie razem z mężem Michałem i dwoma synami. Jej pasją jest oglądanie Boga na co dzień w normalnym życiu i na ulicach. Od trzech lat, wraz z przyjaciółmi współtworzy namiot uzdrowienia, który co tydzień jest rozstawiany w centrum Warszawy przy kościele ulicznym. Asia jest świadkiem wielu cudów, wielu uzdrowień, które czyni Bóg dla zwyczajnych ludzi, będących w potrzebie.

18 kwietnia 2015 Spotkanie poprowadziła Bogusława Krassowska- Kowalczyk na temat: „POZNAĆ SWOJEGO BOGA”, któremu towarzyszyła wystawa prac Artystki 16 Maja 2015 spotkanie poprowadziła w  formie warsztatowej  Bogumiła Wanat Temat: "OSOBWOŚĆ I DUCH  ŚWIĘTY”

13 czerwca 2015 spotkanie poprowadziła Marta Balon  z  Wrocławia na temat: „ OBJAWIENIE BOGA JAKO OJCA”. W trakcie spotkanie podzieliła się osobistymi doświadczeniami w odkrywaniu, kim jest Bóg Ojciec.

W dniu 24 października 2015 Marta Bukała mówiła na temat „SKARB UKRYT W TOBIE ”. Marta od sześciu lat zajmuje się pracą z osobami potrzebującymi, bezdomnymi i uzależnionymi. Wraz z mężem Pawłem prowadzi w Warszawie ośrodek, w którym osoby wykluczone społecznie mogą odbudować swoje życie. Wierzy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że każdy, bez wyjątków, może doświadczyć pozytywnych zmian w życiu.

28 listopada2015 spotkanie pt „ODPAKUJ SWÓJ PREZENT” poprowadziła Aldonka Dudkiewicz, szczęśliwa żona i mama 3 synów, która wraz z mężem prowadzi własny biznes.

12 grudnia 2015 odbyło się spotkanie na temat: „NIE BÓJ SIĘ MARZYĆ”, które poprowadziła Sylwia Melka - pedagog, socjoterapeuta, wykładowca-trener, prywatnie szczęśliwa mężatka, mama dwójki dzieci.

 

Planowane spotkania w 2016 roku: ·

9 Stycznia

13 Lutego

5 Marca

2 Kwietnia

7 Maja

18 Czerwca

5 Września

1 Października

10 Grudnia
 

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy !


Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Nabożeństwo - Niedziela

godz.10:00

więcej informacji w zakładce ogłoszenia