O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Miłosierdzie

Motto :

Nie wzbraniaj się czynić dobrze potrzebującemu, jeżeli to leży w twojej mocy. Nie mów do swego bliźniego: idź i przyjdź znowu, dam ci to jutro - jeżeli możesz to teraz uczynić.

Przypowieści Salomona 3, 27

Hasło ,,miłosierdzie'' pojawiło się w kościele pomiędzy 1995 a 1996 rokiem, razem z hasłem „uwielbienie" jako kierunek, w którym będzie podążał kościół. Wtedy trudno było sobie wyobrazić co to oznacza, ale dziś po latach jestem o wiele bardziej świadmy powierzonego zadania. Służba pomocy biednym wpadła mi w ręce jakoby sama. Ktoś przyniósł kilka worków ubrań po swoich dzieciach z myślą, że w kościele znajdzie się ktoś potrzebujący. I tak się zaczęło. Na początku woziłem ubrania do CIK-u (Centrum Intrewęcji Kryzysowej) swoim małym ,,Matizkiem'', a później jak już ubrań było dużo, uruchomiliśmy magazyn na ul.Towarowej, w miejscu gdzie obecnie znajduje się Sala Klubowej. Do dnia dzisiejszego przez tą służbę, tylko od czasu prowadzenia rejestracji, pomoc uzyskało około 1300 osób. Naszym celem jest pomoc potrzebującym bez oczekiwania czegokolwiek w zamian.Dlaczego to robimy? Ponieważ Jezus tak działał! On zawsze odpowiadał na potrzeby ludzi i nie wymigiwał się od wsparcia i pomocy strudzonym, nie odpowiadał im dysputami teologicznymi i udowadnianiem, że sami są sobie winni. On po prostu odpowiadał na potrzeby ludzi, którzy do Niego przychodzili.

Praca, którą wykonujemy, jest możliwa tylko dzięki pomocy wielu ofiarodawców, bez których nie mielibyśmy czym się dzielić. Staramy się tworzyć pomost pomiędzy tymi, którzy posiadają coś, czego już nie potrzebują, a tymi, którzy mają pilną potrzebę. Osobiście wierzę w to, że w naszym mieście jest wystarczająco dużo ludzi zamożnych, którzy niewielkim wysiłkiem mogą wspomagać tych którzy są w gorszej sytuacji. Zachęcam wszystkich ludzi do bycia „miłosiernym" czyli troski o innych.

 

Jak to się odbywa?

Masz odzież, meble inne rzeczy i chcesz to podarować? Znasz kogoś kto chce się czekoś pozbyć? Na ul.Złotej 71 mamy udostępniony za darmo magazyn o pow. około 300 m. Tam odbywa się segregacja oraz wydawanie odzieży i zgromadzonych rzeczy. Ubrania można dostarczać również na ul.Towarową 1, w każdy poniedziałek od godz 17-18.

Po za tym w dniu wydawania odzieży czyli zawsze w pierwszą sobotę miesiąca od godz.10.00 - do 11.00. na ul . Złotej 71.

 

Kto i jak może pomóc

Potrzebujemy każdej pomocy, nie tylko ubrań, ale również adresów ludzi potrzebujących. Każde ręce są mile widziane do segregacji, układania ubrań - zwykle odbywa się to raz w miesiącu. Każdy może również opowiadać swoim znajomym w jak prosty sposób można wspierać innych. Polecam stronę http://www.dajciuszek.pl/ oraz na FB:

http://www.facebook.com/pages/Daj-ciuszek/149938531715397?ref=hl#


Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Niedziela - nabożeństwo

godz. 10:00