O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Ewangelizacja

Nowe sposoby mówienia o Bogu

Labirynt

Labirynt to multimedialna podróż przez jedenaście specjalnie przygotowanych komnat o różnej tematyce związanej ze zbawieniem i życiem z Bogiem. Znajdziemy tam między innymi komnatę o krzyżu, komnatę oddania grzechu i przyjęcia przebaczenia, czy odpoczynku. Podróż odbywa się tak, że mamy na uszach słuchawki z których płynie tekst informujący nas o tematyce poszczególnych komnat.  Wyruszamy w podróż z sami, kolejna osoba rozpoczyna swoją podróż za kilkanaście minut. Mamy więc komfort,aby w skupieniu zastanowić się nad swoim życiem i szukać spotkania z Bogiem. Jest to podróż, którą przebywasz zupełnie sam, bez towarzystwa innych uczestników. W trakcie jest możliwość zrezygnowania z dalszego uczestnictwa, Ty sam zadecydujesz o wyborze dalszej drogi. Jednak intymność i świadomość tego, że sam decyduję jak długo i jak mocno się zaangażuje w tą instalację powoduje, iż przeżywamy coś wyjątkowego. Niemal każdy kto przechodził przez kolejne komnaty, był poruszony Bożą obecnością, niezależnie od przekonań i wcześniejszych doswiadczeń. Kiedy zadawałem sobie pytanie co jest tak wyjątkowego w labiryncie i co powoduje, że ludzie są tak mocno poruszeni, nasunęła mi się prosta odpowiedź. Przejscie przez labirynt i doświadczenie spotkania z Bogiem, uzmysławia nam, że takie jest nasze przeznaczenie, aby być otoczonym Jego obecnością i słowem. Właśnie tak Bóg widzi naszą relację z nami. Nasze zabiegania  i niedowiarstwo powodują, że przedstawienie labirynt wzbudza w nas tęsknotę za prawdziwą relacją z Bogiem.

Mieliśmy okazję być uczestnikami labiryntu w sierpniu 2011 r. Około 320 osób przeszło przez wystawę, którą zorganizowaliśmy w świetlicy KBWCH na ul.Towarowej 1.  W listopadzie 2011 roku, byliśmy w Holandii w mieście Heerhugowaard i tam podobnie jak w Kaliszu wielu ludzi było poruszonych spotkaniem z Bogiem. W 2012 roku labirynt był organizowany w Turku i Krotoszynie. Na dzień dzisiejszy pracujemy nad wersją w języku rosyjskim z planowanym wyjazdem na Ukrainę. Wcześniej jednak  "Labirynt" w Kaliszu tuż przed świętami "Wielkanocy 2013".

Zwykle tak i tym razem po "Labiryncie "- planujemy przeprowadzić kurs "ALFA"

Kurs Alfa -€“ w poszukiwaniu sensu życia?

Ponad 16 milionów ludzi na całym świecie wzięło udział w Kursie Alfa. Ludzie ci reprezentują różne zawody, grupy społeczne i style życia. Kurs składa się z kilkunastu wykładów -€“ spotkań, będących spojrzeniem na różne aspekty chrześcijańskiej wiary. Po każdym wykładzie jest czas na dyskusję w małych grupach – gdzie można zadawać pytania, drążyć różne zagadnienia, posłuchać co myślą inni, a nawet – znaleźć nowych przyjacół. Każde spotkanie kończy się wspólnym posiłkiem.

 


Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Niedziela - nabożeństwo

godz. 10:00