O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Zmowa Dobroci - Projekt Obywatelski Kalisz 2016 -2017

Nazwa zadania :  Zmowa Dobroci na Jabłkowskiego i Podgórzu
Rodzaj zadania : Lokalne- śródmieście I
Lokalizacja, miejsce realizacji zadania : Ulica Wojciecha Jabłkowskiego, Skwerek przy Muzeum
Opis zadania:
Projekt zakłada zorganizowanie imprezy charytatywno-integracyjnej, która ma na celu rozpropagowanie idei dobroczynności wśród Kaliszan, oraz  zintegrować  mieszkańców dzielnicy i zachęcić ich do współpracy.  Idea zbiórek rzeczy używanych jest realizowana w mieście jako projekt społecznie od 11 lat w ramach akcji „Daj Ciuszek”. Finał projektu odbędzie się na ulicy Jabłkowskiego gdzie wspólnie z mieszkańcami dzielnicy zostanie zorganizowany piknik oraz koncert zespołu Arki Noego.  
W ramach akcji Zmowa Dobroci ulica zostanie wysprzątana przez  mieszkańców i wolontariuszy,  a następnie udekorowana zakupionymi  kwiatami w donicach.  Dla mieszkańców zostanie ogłoszony konkurs na najładniejszy wystrój kamienic i okien.  Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach muzycznych oraz licznych rodzinnych zabawach. Dla dorosłych zostaną udostępnione punkty usługowo - doradcze. Nie zabraknie też punktów cateringowych. FINAŁ imprezy to koncert muzyczny zespołu ARKA NOEGO poprzedzony występem  młodych artystów z Kalisza. Podczas koncertu ARKI NOEGO dzieci biorące udział w  dopołudniowych warsztatach muzycznych będą mogły wystąpić na scenie razem z zespołem.
Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców Kalisza w przypadku jego realizacji
Festyn jest organizowany głównie z myślą o mieszkańcach dzielnicy ŚR 1  ale goście z pozostałej części miasta są również mile widziani. W szczególności zapraszamy na koncert Arki Noego oraz do przyłączenia się do akcji Zmowa Dobroci czyli zbiórki rzeczy używanych czy niepotrzebnych.
Celem projektu jest rozpropagowanie idei dobroczynności i pomagania sobie nawzajem (akcja Zmowa Dobroci),  zintegrowanie mieszkańców dzielnic Śródmieście  poprzez wspólne działanie w ich miejscu zamieszkania.

Głosować mogą osoby, które ukończyły 16 lat i są mieszkańcami miasta Kalisz. Każdy mieszkaniec może głosować jeden raz i oddać głos na 3 projekty.

Czas głosowania do 30.09.2016 r.

Oddaj swój głos: zagłosuj

Roman Żarnecki

 


Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Niedziela - nabożeństwo

godz. 10:00