O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Uganda - Honorata i Piotr

Brama Nadziei - Gate of Hope Chrześcijańska Misja w Afryce

Wszystko zaczęło się od niepozornego słowa „Uganda", które Honorata usłyszała w swoim umyśle w trakcie modlitwy podczas postu. Jak każde Słowo od Boga i to miało w sobie potencjał, by zmienić życie wielu ludzi. W tym przypadku chodziło m.in. o sieroty mieszkające w zachodniej Ugandzie, w dystrykcie Kyenjojo.Dzieło rozpoczęto przez Boga w 2007 rozrasta się i coraz więcej ludzi z Ugandy i z Polski angażuje się w pomoc. Prowadzonych jest szereg projektów, które koordynowane są obecnie przez małżeństwo Honoratę i Piotra Wąsowskich.

  • Nadzieja przez edukacjęChcemy zmieniać rzeczywistość poprzez zmianę młodego pokolenia, dlatego najbardziej angażujemy się w projekty edukacyjne. Zakładamy i wspieramy chrześcijańskie przedszkola i szkoły podstawowe. Szkolimy młodych nauczycieli.
  • Adopcja na odległośćKażdy chętny może wziąć pod opiekę na odległość jedno z dzieci z domu dziecka w Ugandzie. Oprócz comiesięcznej finansowej pomocy w dożywianiu dzieci i zapewnienia im edukacji jest również możliwość korespondencji z wybranym dzieckiem.
  • Projekty budowlaneMamy na celu poprawienie miejsc bytowych sierot. Oprócz tego budowane są szkoły i inne potrzebne inwestycje. Planowana jest budowa centrum szkoleniowego dla nauczycieli i domu dla wolontariuszy z Polski.
  • WolontariatNajodważniejszym służymy pomocą w zorganizowaniu wyjazdu misyjnego w ramach wolontariatu. Do tej pory wyjechało kilkadziesiąt osób chcących osobiście „podać kubek wody jednemu z tych najmniejszych w królestwie Bożym".

Szczegóły tych oraz innych projektów dostępne są na stronie internetowej www.uganda.info.pl

Dostępna jest też książka Honoraty Wąsowskiej „Aby do czegoś dojść..." oraz DVD „Dzieci Ugandy". Materiały te są świadectwem Bożego działania, a także zachętą by codziennie chodzić z Bogiem oraz oczywiście aby zaangażować się w pomoc dla dzieci w Ugandzie. http://jack.pl/Aby-do-czegos-dojsc-trzeba-wyruszyc-w-droge;s,karta,id,K00152

We wszystkim co robimy pragniemy zawsze oddawać chwałę w Jezusie Chrystusie naszemu ukochanemu Tacie, Wszechmogącemu Bogu.

Dane kontaktoweHonorata i Piotr Wąsowscyemail: misje@wse.org.pl tel. 608 691 342


Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Niedziela - nabożeństwo

godz. 10:00