O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Izrael 22.11.2013 r.

Słońce, Księżyc i Szekel 

Aszer Intrater

W czasie zaćmienia słońca, ludzkiemu oku wydaje się, że księżyc w pełni zasłania słońce, choć w rzeczywistości jest dużo od niego mniejszy. Jeśli ktoś potrzyma monetę o wartości  jednego szekla na wyciągniecie ręki na tle słońca czy księżyca, też je zasłoni, choć jest od nich o biliony razy mniejsza. Dlaczego może się nam wydawać, że słońce, księżyc i moneta są jednakowego rozmiaru? To, co jest bliżej oczywiście wydaje się być większe niż to, co daleko. Taka jest prawda o widzeniu, dźwiękach i wszelkiego rodzaju promieniowaniu.  Jeszua mówił o duchowym aspekcie prawa zachowania perspektywy. Mateusz 7:3 „A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?” Wszystko co robię dobrego wydaje mi się czymś ogromnie ważnym, ale cokolwiek dobrego uczynionego przez inną osobę wydaje mi się małe i nieznaczące. Cokolwiek robię źle wydaje mi się minimalne – ale jeśli ktoś inny robi źle, postrzegam to jako coś wielkiego. Dlatego też, kiedy ktoś mówi o tym, co dzieje się w jego życiu, muszę się wysilić, by się skoncentrować i słuchać. Muszę ograniczyć własne myśli i uczucia a wytężyć wyobraźnię, aby zrozumieć jak to, co ktoś mówi, wygląda z jego perspektywy.

Kto opłakuje?

 

Roni Rejuwan, Tal Robin

 

Proroctwa o Powtórnym Przyjściu Jeszuy mówią, że mieszkańcy Jerozolimy „spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli” – Zachariasz 12:10. Proroctwo stwierdza dalej, że ludzie będą opłakiwać „jak opłakuje się jedynaka.”  Kim są ci, którzy będą opłakiwać? Opłakiwanie to będzie znakiem nawrócenia i żalu za ciągłe odrzucanie Go i sprzeciwianie się Jemu, aż do ostatniej chwili. Jest jeszcze jeden szczegół: ludzie ci będą opłakiwać w grupach, w których mężczyźni i kobiety są oddzieleni. Zachariasz 12:13 „Będzie narzekał kraj, każdy ród z osoba, ród Dawida osobni i jego kobiety osobno, ród domu Natana osobno i jego kobiety osobno…wszystkie pozostałe rody osobno i ich kobiety osobno.” Ciekawe jest to, że ultra-ortodoksyjne religijne sekty w Jerozolimie podzielone są na oddzielne społeczności i „podgrupy”; i sekty te wymagają bardzo ekstremalnego oddzielenia mężczyzn od kobiet od wczesnych lat w szkołach, synagogach i w miejscach pracy.
Czy jest możliwe, że ta separacja mężczyzn i kobiet, opłakiwanie, nawrócenie w ostatniej chwili mogłoby dotyczyć tych różnych sekt ultra-ortodoksyjnego judaizmu zamieszkujących obecnie okolice Jerozolimy?

 

Klęska żywiołowa na Filipinach

Cody Archer

Według ONZ, mega-tajfun Haiyan, który uderzył w Filipiny w miniony weekend, dotknął bezpośrednio 4,3 mln ludzi, pozbawiając domów ok. 650.000 mieszkańców. Międzynarodowa społeczność organizuje pomoc dla tego kraju. Ambasador Izraela w ONZ powiedział, że Izrael wspiera Filipiny „nie tylko słowami, ale też działaniem”. Izraelskie Siły Obronne (IDF) posłały dwa Boeingi  747 ze 147 żołnierzami, 234 izraelskimi lekarzami, pielęgniarkami i sanitariuszami, jak również z wyposażeniem potrzebnym do skonstruowania wysoko-wyspecjalizowanych przenośnych szpitali. Niestety, bogate w przemysł naftowy muzułmańskie kraje Bliskiego Wschodu zaoferowały niewielką pomoc w czasie tego kryzysu. Módlmy się o pocieszenie i przebudzenie wśród Filipińczyków, jak również o pozytywne relacje w zespołach izraelskich, które tam przybyły.

Wystawa Biblijna

 

W tym tygodniu w mediach izraelskich promowana jest wystawa w Muzeum Ziemi Biblijnej. W ogłoszeniu można przeczytać następujące stwierdzenie: „Księga Ksiąg – Tanach i Nowe Przymierze”. Izraelska gazeta The Jerusalem Post informuje, że wystawa zawiera ponad 200 najrzadszych manuskryptów, włączając oryginalne fragmenty z Septuaginty i najwcześniejszych Pism Nowego Testamentu. Filip Vukosovavic - kustosz muzeum - podkreśla, że chrześcijaństwo i judaizm są „tak powiązane ze sobą, że nie można ich oddzielić”. Mają wspólne źródła teologiczne i „pochodzą z tego samego geograficznego punktu, jakim jest ziemia Izraela”.
„Nigdy wcześniej nie mieliśmy wystawy, która ukazywałaby potężne więzy łączące judaizm z chrześcijaństwem” -  powiedziała dyrektorka Muzeum Ziemi Biblijnej, Amanda Weiss. Módl się o powodzenie i rozgłos dla tej wystawy.

Prośby modlitewne

 

Bet Netanel – módlmy się o ponad 300 Izraelitów, zarówno świeckich jak i religijnych, którzy odwiedzili w tym tygodniu otwarty dom centrum ewangelizacyjnego Racheli; aby objawienie miłości Boga przez Jeszuę wzrastało w ich sercach. Yad Hashmona – módl się o zakończenie obecnego projektu budowlanego i mądrość w architektonicznym planowaniu miejsc użytku publicznego w Moszawie (Kibucu). Ahawat Jeszua – módl się o poświęcenie dwóch nowonarodzonych niemowląt w tym miesiącu i o zbliżające się zebranie kongregacji w celu omówienia wizji, finansów i wskazówek dla członkostwa.

 

 

Zobacz również:

Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Niedziela - nabożeństwo

godz. 10:00