O NAS KALENDARZ WYDARZEŃ OGŁOSZENIA UWIELBIENIE MODLITWA IZRAEL NAUCZANIE/MP3 MISJE SŁUŻBY
Polecamy książkę ,,Post'


Trzy powinności każdego chrześcijanina to dawanie, modlitwa i post.


Czym jest post?
Post to nie tylko powstrzymywanie się przez pewien czas do jedzenia. Na tym polega dieta - lub głodówka - ale nie post. Mówiąc najprościej, biblijny post jest powstrzymywaniem od pokarmów w celach duchowych. Post zawsze był naturalnym elementem relacji z Bogiem... Kiedy na pewien czas wyeliminujesz ze swej diety pokarm, twój duch uwalnia się od spraw tego świata i staje się niezwykle wrażliwy na sprawy Boże. Jak pisał Dawid, głębia przyzywa głebię (Ps 42:8).

Adam i Ewa ,,przejedli' to co mieli. Jedząc odrzucili Bożą wolę.

W naszym zabieganym życiu zawsze będą jakieś święta, urodziny, obiady z kontrahentami lub inne rzeczy, które staną na przeszkodzie i zniechęcą do podjęcia postu. Dlatego z własnego doświadczenia mogę ci jedynie radzić, abyś po prostu rozpoczął post, a wszystko inne się ułoży! Jeśli nigdy wcześniej nie pościłeś, zrób to przez jeden dzień, a przekonasz się, co mam na myśli.

Pismo Święte wspomina o trzech rodzajach postu:
- całkowitym
- zwyczajnym 
- częściowym
Pierwszy z nich, post całkowity, ma skrajną postać i należy go stosować jedynie przez krótki czas. Podczas postu całkowitego człowiek nie przyjmuje niczego - ani pokarmów, ani wody. Zależnie od stanu zdrowia, ten rodzaj postu powinien być stosowany jedynie po konsultacji z lekarzem i pod jego nadzorem.
Podczas normalnego postu (post zwyczajny) człowiek powstrzymuje się przez pewien czas od wszelkich rodzajów pokarmu, ale pije wodę i to dużo! W zależności od długości normalnego postu (zwyczajnego), możliwe jest również spożywanie soków i bulionów, co pomaga zachować siły.
Możliwy jest także post częściowy, który można rozumieć na wiele sposobów. Nie można jednak uważać, że postem jest powstrzymywanie się od jedzenia w godzinach od 23:00 do 6:00 rano - kiedy śpisz. Post częściowy polega na rezygnacji przez dłuższy czas z pewnych rodzajów pokarmów i napojów. Najczęściej przywoływany przykład postu częściowego znajduje się w Księdze Daniela. Krótko po tym, jak trafił do niewoli w Babilonie, Daniel i jego trzej towarzysze odmówili jedzenia mięsa i słodkich potraw ze stołu królewskiego... Później, w dziesiatym rozdziale księgi, Daniel zasmucony losem Izraela, rozpoczął kolejny częściowy post, powstrzymując sie przez trzy tygodnie od słodkich potraw, mięsa i wina oraz poświęcając się modlitwie...

Nie bierz na siebie więcej, niż masz na to siły. Nie ma potrzeby popadać w heroizm i podejmować się czterdziestodniowego postu, jeśli wcześniej nie pościłeś choćby przez jeden dzień. Kiedy przekonasz się jakie korzyści ci to przynosi, będziesz na najlepszej drodze, by uczynić z tego życiowy nawyk...  

Bo w końcu, kiedy ostatni raz odwiedziły cię anioły, by objawić ci tajemnice Boże, tak jak archanioł Michał Danielowi? 


Powyższy tekst to fragmenty ksiażki pt.: Post -  jak doświadczać życiowych przełowmów, autorstwa Jentezena Franklina.
Książka wydana przez:  Wydawnictwo Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja ,,Koinonia'. www.koinonia.org.pl
Ksiażka do nabycia w naszym kościele.


Modlimy się o:

Więcej informacji w zakładce: OgłoszeniaSpotykamy się:

Niedziela - nabożeństwo

godz. 10:00